Knjiga Mali kupci, veliko tržište nastala je kao rezultat autorkinog proučavanja dečijeg tržišta, i potrebe da se u našoj zemlji na marketinški fundiran i sistematičan način pristupi ovom značajnom segmentu. Istraživanjem ove teme u SAD autori se bave već preko dve decenije, dok je na prostorima zemalja u tranziciji ova tema do sada bila skoro zanemarivana. Ova knjiga je nemenjena svima koji posluju na dečijem tržištu u Srbiji, ali i u zemljama u regionu (prevashodno u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Hrvatskoj i Makedoniji), a koji imaju potrebu da razumeju ponašanje dece u potrošnji, kako bi ostvarili optimalne poslovne rezultate.
S obzirom na to da je knjiga nastala na bazi magistarske teze, koja je odbranjena 2008. godine na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, knjiga pruža uvid u najznačajnije merketinške teorijske koncepte i objašnjava njigovu primenu u svakodnevnom poslovnom pristupu deci. Naročito značajni jesu brojni primeri iz svetske i domaće prakse, gde se daju praktične ideje za unapređivanje poslovanja na područjima Srbije, ali i drugih zemalja u tranziciji. Treba naglasiti i da je za potrebe pisanja knjige sprovedeno istraživanje na široj teritoriji Srbije (Beograd, Niš, Novi Sad, Valjevo i Šabac), među decom uzrasta 6–14 godina, što omogućava menadžerima uvid u savremene želje i preferencije dece kao potrošača na ovim prostorima.
Knjiga je podeljena u četiri, logičke međusobno povezane celine. U prvom delu knjige, analiziraju se determinante tržišta dece potrošača. Karakteristike koje su analizirane određuju zašto je taj starosni segment drugačiji u odnosu na ostale tržišne segmente. Najveća pažnja posvećuje se ekonomskim faktorima, s obzirom na to da oni u nejvećoj meri i oslikavaju važnost i aktuelnost teme. Deca kupuju proizvode i usluge svojim novcem i „buduće“ tržište, pa se mogu posmatrati kao najlukrativniji segment od svih postijećih na tržištu.
Geografska disperzija, polna i starosna struktura, kao i važnost života u urbanoj sredini proučeni su na samom početku. Dalje, pošto deca svoje prve potrođačke navike formiraju u porodici, a kasnije vršnjaci, kao referentna grupa, suštinski utiču na njihove odluke o kupovini, potrebno je sagledati i sam proces potrošačke socijalizacije. Kako deca nisu samo članovi društva, već su i osobene ličnosti, izlažu se njihove osnovne psihološke karakteristike. Proučavanje psiholoških karakteristika vrlo je značajno u kreiranju što efektivnije i efikasnije komunikacije sa tržištem dece potrošača, kao i izbor prave strategije pozicioniranja..