Priručnik obuhvata probleme kojima se bavi mentalna higijena razvojnog doba sa posebnim osvrtom na bolesti zavisnosti. U priručniku se mogu pronaći odgovori na pitanja kao što su: šta kada dete zavisnik ne želi kod lekara, kako nekoga motivisati za lečenje ali odgovore na pitanja kao što šta sa lažima, krađom, bežanjem iz škole...itd.
U knjizi su dati predlozi preporuka kako voditi razgovor, šta je dobro raditi a šta ne. Knjiga je korisna kao literatura u kontekstu prevencije problema razvojnog doba i adekvatnog reagovanja porodice kada se oni pojave.
Iz recenzije
Poglavlja obuhvataju korpus problema kojima se bavi mentalna higijena razvojnog doba, posebno se usmeravajući na pitanje zavisnosti i stavovima porodice u odnosu na bolest.
Tekst je koncizan, razmatranje problema odnosa dece i roditelja jasno i neopterećeno nepotrebnim teorijskim spekulacijama, sasvim pristupačno najširem krugu čitalaca.
Smatram da je ova knjiga koristna kao literatura koja pripada mentalnoj higijeni u konetkstu prevencije problema razvojnog doba i prikladnog postavljanja porodice kada se oni pojave.
Prof.dr Svetomir Bojanin
Dečiji neuropsihijatar